Maski algowe


Maski algowe:

Informacje o zabiegu

Maski algowe są to maski z alginatu, czyli odpowiednio spreparowanych ścianek komórek alg. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć powinniśmy starannie dobierać rodzaj wykorzystywanych alg, gdyż poszczególne algi różnią się zawartością składników i dzięki temu mają określone działanie:

  • W przypadku pielęgnacji ciała wykorzystuje się bardziej te algi, które zawierają składniki poprawiające krążenie krwi i limfy, działające detoksykacyjnie (wychwytywanie wolnych rodników), a także uelastyczniające tkankę skórną (np. poprzez hamowanie elastazy, stymulacje syntezy kolagenu).
  • W pielęgnacji skóry twarzy preferowane są składniki wpływające na wzrost nawilżenia, poprawę i regulację metabolizmu, różnicowanie się komórek naskórka, hamowanie melanogenezy, normalizowanie funkcji gruczołów łojowych a także ochrona przed wolnymi rodnikami. Przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości alg sprawiają, że dobrze sprawdzają się one w pielęgnacji cer problematycznych, trądzikowych, z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, trądzikiem różowatym. Efekty działania takich produktów są szybkie a co najważniejsze naturalne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Rys. Maska algowa na twarzy.

Wskazania

Maski algowe mogą być stosowane niezależnie od tego, jaką posiadamy cerę. Zarówno cery suche, mieszane jak i naczynkowe mogą  korzystać z dobroczynnych właściwości alg morskich. Jeżeli borykamy się z plamami powstałymi od słońca, a żaden kosmetyk po opalaniu nie przynióśł zamierzonego efektu, postawmy na maskę algową.