Bezpieczny Salon


Bezpieczny Salon Kosmetyczny:

Bezpieczny Salon Kosmetyczny to taki salon, który stosuje i prawidłowo przeprowadza proces dezynfekcji i sterylizacji narzędzi zabiegowych, powierzchni oraz stosuje środki ochrony indywidualnej, czyli maski jednorazowe, jednorazowe rękawiczki, wszelkie materiały zabiegowe jednorazowego użytku. Dodatkowo zużyte materiały jednorazowe są przekazywane do utylizacji, wykonywanej przez specjalną firmę świadczącą takie usługi.

W trosce o higienę i bezpieczeństwo naszych klientów, w naszym salonie sterylizujemy narzędzia w bardzo nowoczesnym autoklawie klasy B, który używany jest także w placówkach medycznych i stomatologicznych. Sterylizacja w autoklawie zabija wszystkie drobnoustroje chorobotwórcze, dlatego nie ma ryzyka zakażenia przy stosowaniu narzędzi odpowiednio sterylizowanych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom 100 % bezpieczeństwo podczas wykonywanych przez nas zabiegów. W naszym gabinecie, autoklaw to urządzenie codziennego użytku. Bez niego nie wyobrażamy sobie przygotowania bezpiecznego i higienicznego stanowiska pracy.

Należy pamiętać, A?e sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe czyli higieniczne przygotowanie ich do zabiegu. Wszystkie inne metody są dezynfekcją ( m.in. myjka ultradźwiękowa i sterylizator kulkowy) i nie zapewniają klientowi należytego bezpieczeństwa.  Brodawczaki, WZW, HIV, czy grzybica, to realne zagrożenie w zabiegu wykonywanym niesterylnymi narzędziami.

Naszym priorytetem jest ZDROWIE i KOMFORT Klienta.